Wspólnota mieszkaniowa

  • Napisane przez  Aker

Wspólnota Mieszkaniowa to ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości. Wspólnota powstaje w momencie wykupu pierwszego lokalu od dewelopera.

Celem istnienia Wspólnoty Mieszkaniowej jest zarządzanie nieruchomością wspólną. Wymusza to konieczność współdziałania mieszkańców. Nie zawsze jest to łatwe, bo oczekiwania właścicieli poszczególnych lokali są często bardzo różne. Rolą profesjonalnego zarządcy jest godzenie oczekiwań, umiejętne prezentowanie różnych możliwości, pokazywanie wad i zalet poszczególnych rozwiązań, doradzanie przy podejmowaniu decyzji ważnych dla wspólnoty. Mamy w tym ogromne doświadczenie. Od lat doradzamy mieszkańcom Wspólnot, starając się zawsze znaleźć optymalne wyjście i zapewnić im spokojne życie.

Możemy też pochwalić się ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu nowymi budynkami. Jest to o tyle istotne, że właściwe zadbanie o nieruchomość od samego początku (dopilnowanie przeglądów wszystkich instalacji, sprawdzenie przynależnych gwarancji) jest podstawą dobrego, bezawaryjnego funkcjonowania obiektu.

Log in